Naprawa i wymiana szyb samochodowych Nowy Targ — jak przebiega?

szyba-po-wymianie-w-nowym-targu.jpg

Bez względu na sposób eksploatacji samochodu, szyby - zwłaszcza przednie, są nieustannie narażone na uszkodzenia i nie muszą one wystąpić wyłącznie w efekcie wypadku. Czasem wystarczy niewielki kamień, który wyskoczy spod pojazdu jadącego przed nami, aby powstał odprysk. Bieżąca kontrola stanu szyb jest więc niezbędna. A jeśli spostrzeżesz, że szyba w Twoim samochodzie uległa zniszczeniu, nie ignoruj problemu. Nawet najdrobniejsze uszkodzenia należy jak najszybciej usunąć w warsztacie samochodowym. Jeżeli są to powierzchowne rysy bądź tylko punktowe odpryski, dobra firma serwisowa podejmie się naprawy szyby. Jeśli jednak doszło do pęknięcia, konieczna będzie jej wymiana. Dowiedz się z naszego artykułu, na czym polega taka usługa.

W jaki sposób wybrać szybę samochodową na wymianę?

Najlepiej, jeśli uda się wymienić szybę na taką, jaka była zamontowana fabrycznie.  Nie zaleca się jednak montażu szyb używanych. Mogą one posiadać rysy bądź inne defekty wynikające z wcześniejszego użytkowania, które wpłyną na komfort i bezpieczeństwo naszej jazdy. W jaki sposób dokonać zatem wyboru nowej szyby w mieście Nowy Targ przed montażem jej u mechanika?

  • Przede wszystkim poszukaj dokładnych informacji o swoim pojeździe - marka, model, rok produkcji. Najwygodniej będzie przejrzeć dokumentację pojazdu. Informacje te możesz również znaleźć na tabliczce znamionowej.
  • Następnie przyjrzyj się uszkodzeniom i określ ich rodzaj. Czy są to tylko małe odpryski, które można naprawić doraźnie czy jednak pęknięcia, które kwalifikują szybę do wymiany?
  • Zastanów się, z jakiego materiału szyba ma być wykonana - szkło hartowane, szkło laminowane, szkło akustyczne itp.  Wyboru dokonaj w oparciu o typ swojego auta, a także o własne wymagania i preferencje.
  • Zawsze stawiaj na wysoką jakość i pewnych, sprawdzonych producentów. Nie musi to być najdroższa szyba, wystrzegaj się jednak najtańszych na rynku zamienników bez stosownych certyfikatów.
  • W każdym przypadku bezcenny jest kontakt z fachowcem - posiada on doświadczenie i wiedzę w dziedzinie naprawy szyb samochodowych i właściwie doradzi, jaką szybę należy zakupić do Twojego modelu samochodu. 

Jak przebiega proces wymiany szyby w Nowym Targu?

Wymiana szyby w samochodzie to dość skomplikowana czynność i wymaga użycia właściwych narzędzi oraz środków chemicznych. Warto więc umówić wizytę w warsztacie, który prowadzi profesjonalny serwis szyb samochodowych.

Zazwyczaj schemat wymiany szyby wygląda następująco:

  • usunięcie wycieraczek oraz starej szyby wraz z uszczelką;
  • dokładne oczyszczenie powierzchni karoserii ze starego kleju i ewentualnych śladów korozji;
  • przygotowanie nowej szyby do montażu — dokładne jej oczyszczenie i sprawdzenie, czy jest bez uszkodzeń;
  • instalacja nowej szyby; przymocowanie szyby za pomocą specjalistycznego kleju lub elementów mocujących;
  • testy zamocowania.

Należy pamiętać, że proces wiązania kleju trwa kilka dni, dlatego w tym czasie trzeba zachować szczególną ostrożność podczas użytkowania pojazdu ze świeżo wymienioną szybą.

Czy wymiany szyby samochodowej można dokonać samemu?

Teoretycznie, wymiany szyby samochodowej można dokonać samemu. Jeżeli posiadasz odpowiednią wiedzę i dysponujesz narzędziami, zrób to sam. My jednak zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu, który posiada pozytywne opinie innych kierowców. Jeśli montaż nie zostanie wykonany prawidłowo i popełnione zostaną błędy,  doprowadzi to do powstawania przecieków i pogorszenia nie tylko komfortu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa jazdy. Nieprawidłowo naprawione pęknięcie domowymi sposobami będzie powiększać się pod wpływem wstrząsów, co ostatecznie i tak wymusi konieczność wizyty w warsztacie samochodowym.

Naprawa szyb samochodowych w Nowym Targu — usługa naprawy

Naprawa szyb samochodowych to zadanie dla profesjonalnego serwisu, działającego w branży motoryzacyjnej. Przekonaj się, że czynność ta wykonana tylko przez wykwalifikowanych fachowców o wieloletnim doświadczeniu da Ci pewność, że usterka zostanie usunięta szybko i skutecznie. Zwróć uwagę, aby był to rzetelny serwis, który przykłada wagę do jakości świadczonych przez siebie usług oraz wykorzystuje najlepsze dostępne na rynku materiały i narzędzia. W ten sposób zagwarantujesz sobie, że Twój samochód będzie bezpieczny w użytkowaniu.

Przyciemnianie szyb samochodowych w Nowym Targu

Popularną usługą, świadczoną przez wiele serwisów samochodowych, jest przyciemnianie szyb. Wpływa to nie tylko na estetykę pojazdu, ale przede wszystkim chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i sprawia, że wnętrze wolniej się nagrzewa w upalne dni. To także sposób na zwiększenie prywatności, ponieważ przyciemnienie szyb powodu zmniejszenie widoczności wnętrza pojazdu. Poziom przyciemnienia może być różny i jest on wybierany przede wszystkim w zależności od preferencji klienta. Należy jednak zwrócić również uwagę na to, że niektóre kraje posiadają określone prawem ograniczenia w tym zakresie.

Cena i opinie o warsztacie

Chcąc poznać cenę wymiany szyby samochodowej, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z warsztatem w wybranej lokalizacji. Będzie się ona różnić w zależności od modelu pojazdu i dodatkowych właściwości szyby. Podejmując jednak decyzję o wyborze serwisu, nie kieruj się wyłącznie kosztem wymiany szyby. Zwróć uwagę, jak wypada warsztat w ocenie innych klientów oraz czy są oni zadowoleni z poziomu świadczonych usług.

Regeneracja i wymiana auto szyby w Nowym Targu — podsumowanie

Pamiętaj, że nawet niewielkie uszkodzenie szyby w ciągu kilku miesięcy może powiększyć się nawet i dwukrotnie. Nie zwlekaj zatem zbyt długo i nie odwlekaj wizyty w warsztacie w Nowym Targu. Usługi regeneracji oraz wymiany auto szyb w pobliżu Nowego Targu oferuje wiele zakładów, wybierz jednak ten, który świadczy swoje usługi kompleksowo. Powierz swój samochód fachowcom z zamiłowaniem do motoryzacji, którzy są odpowiednio przygotowani pod kątem wiedzy i doświadczenia. Skontaktuj się z nimi w wygodny dla siebie sposób poprzez e-mail lub zadzwoń i umów się na wizytę w godzinach otwarcia warsztatu.