Regeneracja wtrysków - Nowy Targ, Rogoźnik i okolice

Problemy oraz awarie wtryskiwaczy spędzają sen z powiek właścicielom pojazdów z silnikiem Diesla. Te małe, ale kluczowe do poprawnej pracy samochodu elementy są kosztowne w wymianie – na szczęście można zdecydować się na tańszą, a równie skuteczną regenerację wtryskiwaczy. Jeśli szukasz sprawdzonego mechanika samochodowego, który podejmie się regeneracji wtrysków w okolicy Nowego Targu - w Rogoźniku, skorzystaj z oferty TACHO. Wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu silników wysokoprężnych, możemy więc zagwarantować Ci najskuteczniejszą regenerację wtrysków w Nowym Targu i okolicach. Zapraszamy!

Mapa dojazdu

Padają pytania w Rogoźniku i Nowym Targu, czy regenerować wtryski?

Co jest przyczyną awarii wtryskiwaczy?

Wtryski pracują w warunkach ekstremalnych, przy ciśnieniu około 2000 bar, a pasowanie ich elementów jest niezwykle ciasne, rzędu kilku mikrometrów. Z tego względu, elementy te wyjątkowo źle znoszą złej jakości paliwo – do ich awarii mogą doprowadzić cząstki stałe, woda czy parafina, krystalizująca w słabej jakości oleju napędowym. Uszkodzenie wtryskiwaczy może być również spowodowane:

  • zabrudzeniem filtra paliwa – zużyty filtr nie wyłapuje zanieczyszczeń i wody z oleju napędowego,
  • obecnością ciał obcych – kurzu, rdzy, pyłu, błota, dostających się do układu wtryskowego poprzez nieszczelne połączenia, złączki, niedokręcone paski zaciskowe czy uszkodzony bak,
  • zużyciem pompy wtryskowej i łuszczeniem się z niej powłoki metalicznej – emitowany pył niszczy wtryskiwacze,
  • źle przeprowadzonym tuningiem silnika.

Wtryskiwacze w silniku diesla

Co wskazuje na uszkodzenie wtrysków?

Problemy z wtryskiwaczami dają szereg objawów. Najbardziej charakterystyczne dla tego rodzaju awarii są problemy z rozruchem i spadek osiągów silnika. O uszkodzeniu wtrysków może świadczyć również wyższe zużycie paliwa, czarny dym z układu wydechowego bądź metaliczne odgłosy, dobywające się z silnika podczas jego pracy. Każdy z tych objawów należy koniecznie skonsultować z mechanikiem – jeszcze zanim na desce rozdzielczej zapali się kontrolka „Check Engine”. Uszkodzone wtryski mogą doprowadzić do zniszczenia tłoku cylindra, samego cylindra, głowicy, turbosprężarki, katalizatora i filtra cząstek stałych.

Naprawa wtryskiwaczy – tańsza alternatywa dla ich wymiany

Jeśli w Twoim samochodzie zdiagnozowane zostały problemy z wtryskiwaczami, możesz je wymienić bądź poddać regeneracji – ta operacja może być nawet o połowę tańsza, niż zakup i montaż nowych elementów! Na czym ona polega?

Regeneracja wtrysków to kilkuetapowy proces, w ramach którego kolejno wykonuje się:

  • wstępny test wtryskiwacza na stanowisku probierczym,
  • rozbiórkę elementu i kontrolę stanu jego podzespołów pod mikroskopem cyfrowym,
  • czyszczenie części wtryskiwacza w myjce ultradźwiękowej,
  • montaż wtrysku wraz z wymianą uszkodzonych elementów i uszczelnień,
  • regulację wtryskiwacza i test jego parametrów.

Regeneracja wtrysków koło Nowego Targu

Jako specjaliści w naprawie silników wysokoprężnych dysponujemy doświadczeniem i sprzętem, niezbędnym do profesjonalnego serwisowania wtrysków. Możemy zagwarantować Ci najwyższą jakość usług – diagnostykę, testy i naprawy wykonujemy zgodnie z zaleceniami producenta, z wykorzystaniem najwyższej jakości urządzeń i części zamiennych. Poza regeneracją wtryskiwaczy w okolicy Nowego Targu, zajmujemy się również naprawą pomp wtryskowych i kompleksowym serwisowaniem innych elementów układu wtryskowego silnika.

Skontaktuj się!