Okręgowa stacja kontroli pojazdów Zakopane

Jesteś na wakacjach w Zakopanem i szukasz mechanika? A może potrzebujesz wykonać badanie diagnostyczne? Zapraszamy do SKP TACHO w Rogoźniku. Posiadamy dwie linie diagnostyczne, co umożliwia obsługę nawet 5 pojazdów jednocześnie. To z kolei sprawia, że przeglądy wykonujemy w mniej niż 30 minut. Sprawdź!

Czym zajmuje się stacja kontroli pojazdów w Zakopanem?

SKP przeprowadza badania diagnostyczne stanu technicznego pojazdów. Diagnosta przede wszystkim ocenia, czy auto jest bezpieczne dla kierowcy, pasażerów oraz innych użytkowników dróg. W naszej SKP niedaleko Zakopanego wykonujemy szczegółowe przeglądy, których pozytywny wynik jest niezbędny do zarejestrowania pojazdu oraz utrzymania ważności dowodu rejestracyjnego.

Sprawdź dojazd »

Jakie pojazdy diagnozuje się w SKP w Zakopanem?

Nasza stacja diagnostyczna i serwis przeprowadza regularne badania dla różnych rodzajów pojazdów. Są to:

 • samochody osobowe (w tym te z instalacją gazową oraz z napędem 4x4);
 • taksówki oraz pojazdy przystosowane do przewozu osób;
 • pojazdy używane do nauki jazdy;
 • samochody ciężarowe (w tym te przystosowane do przewozu materiałów niebezpiecznych (ADR));
 • naczepy i przyczepy;
 • motocykle, motorowery, skutery, trójkołowce oraz quady; autobusy miejskie, turystyczne, szkolne oraz BUS 100;
 • pojazdy zabytkowe;
 • ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze oraz pojazdy specjalne.

Ponadto wykonujemy pierwsze kontrole dla pojazdów sprowadzonych z zagranicy oraz dla tych, które mają być zarejestrowane jako zabytkowe.

Skontaktuj się z nami »

Pozostałe badania w naszym serwisie

Oprócz badań okresowych oferujemy także diagnozę pojazdów po zmianach w ich budowie, kontrole po montażu haka holowniczego, sprawdzanie aut po wypadkach oraz tych bez ważnego dowodu rejestracyjnego.

Na naszej stacji możliwe jest także uzyskanie nieznanych danych technicznych pojazdu, co jest konieczne przy zmianie rejestracji lub wydaniu nowego dowodu rejestracyjnego.

Ponadto nasza firma świadczy także takie usługi, jak wykonanie tabliczek znamionowych, nadawanie numerów VIN oraz pomiar punktów bazowych.

Jak często wykonywać badania techniczne?

Zespół TACHO przypomina, że właściciele nowych pojazdów muszą przeprowadzić pierwsze badanie przed upływem 3 lat od daty pierwszej rejestracji. Drugie badanie okresowe powinno nastąpić po 2 latach, natomiast wszystkie kolejne – co roku. Warto pamiętać, że istnieją jednak wyjątki od tej zasady.

 • Pojazdy z instalacją gazową, taksówki oraz auta używane do nauki jazdy muszą być badane rokrocznie (bez względu na wiek).
 • Badania ciągników rolniczych (oprócz pierwszego) przeprowadza się co 2 lata.
 • Coroczne przeglądy nie są wymagane dla pojazdów zabytkowych (motocykli i aut), nieużywanych w celach zarobkowych (są one badane tylko raz) oraz dla przyczep o DMC poniżej 750 kg.

Ceny badań technicznych w naszej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów — Zakopane

Opłaty za przeprowadzenie badań na stacji kontroli pojazdów w Zakopanem oraz w okolicach są ustalane zgodnie z oficjalnym cennikiem Ministerstwa Infrastruktury, który obowiązuje na terenie całego kraju. Aktualne stawki znajdują się w Dzienniku Ustaw nr 223 z dnia 29 września 2004, pozycja 2261.

Do każdego badania należy doliczyć dodatkowo opłatę w wysokości 1 zł za Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców. Przykładowe ceny najczęściej wykonywanych badań diagnostycznych prezentują się następująco:

 • samochód osobowy o DMC do 3,5 t – 98 zł (z instalacją gazową – 161 zł)
 • motocykl – 62 zł
 • samochód ciężarowy o DMC do 16 t – 153 zł (powyżej 16 t – 176 zł)
 • autobus przeznaczony do przewozu powyżej 15 osób (łącznie z kierowcą) – 199 zł
 • przyczepy i naczepy (w zależności od rodzaju) – od 40 do 177 zł

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych pozostałych usług motoryzacyjnych, które oferujemy w szerokim zakresie! Nasi mechanicy podejmą się nawet najbardziej wymagających napraw, zapewniając profesjonalną obsługę! Potrzebujesz informacji? Warsztat samochodowy TACHO jest do dyspozycji! Umów wizytę telefonicznie lub odwiedź nas osobiście!