Okręgowa stacja kontroli pojazdów Nowy Targ

Szukasz sprawdzonej stacji kontroli pojazdów w Nowym Targu i okolicach? Zapraszamy do TACHO w Rogoźniku – to zaledwie 10 minut drogi ze ścisłego centrum Nowego Targu! Dysponujemy dwoma liniami diagnostycznymi umożliwiającymi nam obsługę do 5 pojazdów jednocześnie – dzięki temu badania techniczne w naszej SKP pod Nowym Targiem wykonasz w 15-30 minut. Dowiedz się więcej o naszej ofercie!

Badania okresowe wszystkich pojazdów

W naszej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów dla Nowego Targu wykonujemy okresowe badania techniczne następujących pojazdów:

 • samochodów osobowych, w tym: z instalacją gazową, napędem 4x4,
 • przystosowanych do przewozu osób – TAXI,
 • do nauki jazdy
 • samochodów ciężarowych (w tym do przewozu ADR),
 • naczep i przyczep,
 • motocykli, motorowerów, skuterów, trójkołowców, quadów,
 • autobusów miejskich, turystycznych, szkolnych i BUS 100,
 • samochodów i innych pojazdów zabytkowych,
 • ciągników rolniczych, przyczep rolniczych, pojazdów specjalnych.

Przeprowadzamy również pierwsze badania techniczne samochodów sprowadzonych z zagranicy, a także pierwsze badania pojazdów, które mają zostać zarejestrowane jako zabytek.

Skontaktuj się!

Jakie inne badania wykonasz w naszej SKP w okolicy Nowego Targu?

Poza badaniami okresowymi, wykonujemy również diagnostykę pojazdów po zmianach konstrukcyjnych, przeglądy po zamontowaniu haka holowniczego, badania pojazdów po wypadkach i kolizjach drogowych oraz pojazdów z zabranym dowodem rejestracyjnym. W naszej stacji możemy również przeprowadzić ustalenie danych technicznych samochodu, konieczne przy przerejestrowaniu pojazdu lub wymianie dowodu rejestracyjnego.

Świadczymy również usługi dodatkowe, takie jak wykonywanie tabliczek znamionowych, nabijanie numerów VIN czy pomiar punktów bazowych.

Jak często wykonywać badania okresowe pojazdu? 

Kiedy udać się do skp w Nowym Targu

Nowy Targ - SKP informuje: Jeśli jesteś właścicielem nowego auta, jego pierwsze badanie techniczne musisz wykonać przed upływem 3 lat od daty pierwszej rejestracji, z kolei następne – po 2 latach. Wszystkie, kolejne przeglądy okresowe muszą być wykonywane co roku. Jest jednak kilka odstępstw od tej reguły:

 • pojazdy z instalacją gazową, TAXI i do nauki jazdy muszą być badane co roku, bez względu na wiek,
 • kolejne badania ciągników rolniczych wykonuje się co 2 lata,
 • corocznym przeglądom nie podlegają również samochody i motocykle zabytkowe, nieużywane w celach zarobkowych (bada się je tylko raz), oraz przyczepy o d.m.c. poniżej 750 kg.

Ceny badań technicznych w naszej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów pod Nowym Targiem

Ceny badań technicznych w stacji kontroli pojazdów w Nowym Targu i okolicy, podobnie jak w całym kraju, są regulowane oficjalnym cennikiem Ministerstwa Infrastruktury – aktualny cennik zawarty jest w Dzienniku Ustaw nr 223 z dnia 29 września 2004, pozycja 2261, znajdziesz go również na naszej stronie.

Poniżej prezentujemy ceny najpopularniejszych badań diagnostycznych:

Rodzaj badania technicznego pojazdu: Cena:
samochód osobowy o d.m.c. do 3,5 t

98 zł

samochód osobowy o d.m.c. do 3,5 t, z instalacją gazową

161 zł

motocykl

62 zł

samochód ciężarowy o d.m.c. do 16 t

153 zł

samochód ciężarowy o d.m.c. powyżej 16 t

176 zł

autobus przeznaczony do przewozu powyżej 15 osób, łącznie z kierowcą

199 zł

przyczepy i naczepy (w zależności od rodzaju)

40-177 złDo kosztu badania należy doliczyć dodatkowo 1 zł opłaty za Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców. Każdy klient, który przystępuje do badania swojego pojazdu, zostanie obciążony tą dodatkową opłatą.

Kontakt