Diagnostyka samochodowa Nowy Targ

Diagnostyka samochodowa to nie tylko procedura sprawdzająca stan techniczny pojazdu. To kompleksowy proces, który ma na celu zapewnić Ci pełne bezpieczeństwo i pewność na drodze. W warsztacie samochodowym TACHO w Nowym Targu rozumiemy, jak ważne jest utrzymanie samochodu w doskonałej kondycji, dlatego oferujemy kompleksowe usługi diagnostyczne. Nie ryzykuj, gdy chodzi o stan techniczny swojego auta — zaufaj profesjonalistom, którzy dbają o Twój komfort i bezpieczeństwo na drodze.

Kiedy wykonać diagnostykę samochodową pojazdu?

Diagnostykę samochodową pojazdu warto wykonywać regularnie, aby utrzymać go w dobrej kondycji, zapewnić bezpieczeństwo jazdy i uniknąć kosztownych napraw. Istnieją jednak sytuacje, w których diagnostyka samochodowa jest szczególnie wymagana przed zakupem używanego samochodu, po awarii, kolizji lub wypadku, a także po dłuższym okresie nieużywania pojazdu. Naszą uwagę powinny również zwrócić sygnały takie jak: zwiększone spalanie paliwa, utrata mocy silnika czy zapalenie się kontrolek na desce rozdzielczej. Regularna diagnostyka samochodowa może pomóc zapobiec awariom i przedłużyć żywotność Twojego pojazdu, co może zaoszczędzić Ci pieniądze i zapewnić bezpieczną jazdę.

Badanie diagnostyczne w naszej Stacji Kontroli Pojazdów

W serwisie samochodowym TACHO nasi doświadczeni diagności wykonują  szereg badań diagnostycznych, dzięki którym jesteśmy w stanie odczytać kody błędów i zlokalizować potencjalne usterki.

Diagnostyka silnika

Diagnostyka silnika polega na skontrolowaniu parametrów pracy silnika. Do wstępnych oględzin zewnętrznych silnika nie trzeba używać specjalistycznych narzędzi — to tzw. diagnostyka bezprzyrządowa. Dzięki niej można ocenić stan silnika, wykryć ewentualne usterki regulacyjne oraz ocenić zużycie wewnętrznych mechanizmów. Przydatną metodą diagnostyki jest również osłuchiwanie — analiza dźwięków, które towarzyszą pracy silnika. Po dokładnym osłuchaniu konieczna jest kontrola pracy silnika, czyli ocena uruchamiania silnik, jego równomierność w zakresie prędkości obrotowych oraz możliwość płynnej zmiany prędkości.

Diagnostyka układu napędowego

Badania diagnostyczne układu napędowego obejmują sprawdzenie stanu technicznego silnika oraz układu przeniesienia napędu, czyli sprzęgła, skrzyni biegów i skrzyni rozdzielczej (w samochodach o co najmniej dwu osiach napędowych). W trakcie diagnostyki mechanik sprawdza również przekładnię głównej mostu napędowego wraz z mechanizmem różnicowym, półosiami napędowymi. Diagnostyka układu napędowego polega głównie na zewnętrznych oględzinach pojazdu, ale do sprawdzenia wszystkich elementów układu wykorzystywana jest również metoda przyrządowa.

Diagnostyka zawieszenia

W trakcie diagnostyki zawieszenia sprawdzane są: luzy występujące w połączeniach (przeguby, sworznie, łożyskowanie), stan elementów sprężystych zawieszenia, stan i stopień tłumienia amortyzatorów, a także opory tarcia wynikające z ruchu zawieszenia.

Diagnostyka układu hamulcowego

Diagnoza układów hamulcowych obejmuje dwie główne części: ocenę funkcji mechanizmów, które uruchamiają hamulce, oraz sprawdzenie, jak skutecznie działa sam układ hamulcowy. W trakcie badań testowana jest instalacja powietrzna, urządzenie przeciwblokujące ABS i zespoły powietrzne. Diagnostyka dzieli się na dwa etapy: diagnozowanie mechanizmów uruchamiających hamulce  i ustalenie skuteczności działania układu hamulcowego.

Diagnostyka komputerowa Nowy Targ

Diagnostyka komputerowa samochodu polega na podłączeniu specjalnego komputera diagnostycznego (zwanego również testerem diagnostycznym) do komputera pokładowego samochodu. Profesjonalny interfejs komputera diagnostycznego umożliwia szybką i bezbłędną diagnozę wszystkich systemów pojazdu. W TACHO wykonujemy kompleksową diagnostykę komputerową samochodów, gwarantując klientom szybkie i skuteczne rozpoznanie problemu.

Poza usługami diagnostycznymi oferujemy klientom okresowe przeglądy i badania techniczne pojazdów w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w mieście Nowy Targ. W SKP świadczymy usługi dodatkowe obejmujące wykonywanie tabliczek znamionowych, nabijanie numerów VIN czy pomiar punktów bazowych. Zapraszamy!