Diagnostyka samochodowa Nowy Targ

Diagnostyka samochodowa to nie tylko procedura sprawdzająca stan techniczny pojazdu. To kompleksowy proces, który ma na celu zapewnić Ci pełne bezpieczeństwo i pewność na drodze. W warsztacie samochodowym TACHO w Nowym Targu rozumiemy, jak ważne jest utrzymanie samochodu w doskonałej kondycji, dlatego oferujemy kompleksowe usługi diagnostyczne. Nie ryzykuj, gdy chodzi o stan techniczny swojego auta — zaufaj profesjonalistom, którzy dbają o Twój komfort i bezpieczeństwo na drodze.

Kiedy wykonać diagnostykę samochodową pojazdu?

Diagnostykę samochodową pojazdu warto wykonywać regularnie, aby utrzymać go w dobrej kondycji, zapewnić bezpieczeństwo jazdy i uniknąć kosztownych napraw. Istnieją jednak sytuacje, w których diagnostyka samochodowa jest szczególnie wymagana przed zakupem używanego samochodu, po awarii, kolizji lub wypadku, a także po dłuższym okresie nieużywania pojazdu. Naszą uwagę powinny również zwrócić sygnały takie jak: zwiększone spalanie paliwa, utrata mocy silnika czy zapalenie się kontrolek na desce rozdzielczej. Regularna diagnostyka samochodowa może pomóc zapobiec awariom i przedłużyć żywotność Twojego pojazdu, co może zaoszczędzić Ci pieniądze i zapewnić bezpieczną jazdę.

Skontaktuj się z nami »

Badanie diagnostyczne w naszej Stacji Kontroli Pojazdów

W serwisie samochodowym TACHO nasi doświadczeni diagności wykonują  szereg badań diagnostycznych, dzięki którym jesteśmy w stanie odczytać kody błędów i zlokalizować potencjalne usterki.

Diagnostyka silnika

Diagnostyka silnika polega na skontrolowaniu parametrów pracy silnika. Do wstępnych oględzin zewnętrznych silnika nie trzeba używać specjalistycznych narzędzi — to tzw. diagnostyka bezprzyrządowa. Dzięki niej można ocenić stan silnika, wykryć ewentualne usterki regulacyjne oraz ocenić zużycie wewnętrznych mechanizmów. Przydatną metodą diagnostyki jest również osłuchiwanie — analiza dźwięków, które towarzyszą pracy silnika. Po dokładnym osłuchaniu konieczna jest kontrola pracy silnika, czyli ocena uruchamiania silnik, jego równomierność w zakresie prędkości obrotowych oraz możliwość płynnej zmiany prędkości.

Diagnostyka układu napędowego

Badania diagnostyczne układu napędowego obejmują sprawdzenie stanu technicznego silnika oraz układu przeniesienia napędu, czyli sprzęgła, skrzyni biegów i skrzyni rozdzielczej (w samochodach o co najmniej dwu osiach napędowych). W trakcie diagnostyki mechanik sprawdza również przekładnię głównej mostu napędowego wraz z mechanizmem różnicowym, półosiami napędowymi. Diagnostyka układu napędowego polega głównie na zewnętrznych oględzinach pojazdu, ale do sprawdzenia wszystkich elementów układu wykorzystywana jest również metoda przyrządowa.

Diagnostyka zawieszenia

W trakcie diagnostyki zawieszenia sprawdzane są: luzy występujące w połączeniach (przeguby, sworznie, łożyskowanie), stan elementów sprężystych zawieszenia, stan i stopień tłumienia amortyzatorów, a także opory tarcia wynikające z ruchu zawieszenia.

Diagnostyka układu hamulcowego

Diagnoza układów hamulcowych obejmuje dwie główne części: ocenę funkcji mechanizmów, które uruchamiają hamulce, oraz sprawdzenie, jak skutecznie działa sam układ hamulcowy. W trakcie badań testowana jest instalacja powietrzna, urządzenie przeciwblokujące ABS i zespoły powietrzne. Diagnostyka dzieli się na dwa etapy: diagnozowanie mechanizmów uruchamiających hamulce  i ustalenie skuteczności działania układu hamulcowego.

Sprawdź dojazd »

Diagnostyka komputerowa Nowy Targ

Diagnostyka komputerowa samochodu polega na podłączeniu specjalnego komputera diagnostycznego (zwanego również testerem diagnostycznym) do komputera pokładowego samochodu. Profesjonalny interfejs komputera diagnostycznego umożliwia szybką i bezbłędną diagnozę wszystkich systemów pojazdu. W TACHO wykonujemy kompleksową diagnostykę komputerową samochodów, gwarantując klientom szybkie i skuteczne rozpoznanie problemu.

Poza usługami diagnostycznymi oferujemy klientom okresowe przeglądy i badania techniczne pojazdów w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w mieście Nowy Targ. W SKP świadczymy usługi dodatkowe obejmujące wykonywanie tabliczek znamionowych, nabijanie numerów VIN czy pomiar punktów bazowych. Zapraszamy!