Pomoc Drogowa - Nowy Trag, Rogoźnik i okolice

Awaria samochodu może dopaść Cię wszędzie – na autostradzie, szutrowej drodze, pod domem czy firmą. Jeśli szukasz pomocy drogowej w Nowym Targu i okolicach, skorzystaj z usług TACHO w Rogoźniku. Przyjedziemy, gdziekolwiek potrzebujesz i bezpiecznie odholujemy Twoje auto w dowolne, wskazane przez Ciebie miejsce.

Kontakt z pomocą drogową

Pomoc drogowa w okolicach Nowego Targu podpowiada:

Przy jakich awariach samochodu holowanie jest zabronione?

Holowanie, a pomoc drogowa Nowy Targ

Nie przy każdej awarii samochód można wziąć na hol – pewne niesprawności powodują, że ciągnięcie pojazdu jest wyjątkowo niebezpieczne, a co za tym idzie – zakazane prawnie. Z usług pomocy drogowej musisz koniecznie skorzystać, gdy:

  • hamulce w Twoim samochodzie są niesprawne – przy niedziałających hamulcach, niemożliwa jest właściwa kontrola pojazdu holowanego – grozi to zderzeniem z autem ciągnącym Twój samochód,
  • uszkodzeniu uległ układ kierowniczy – podobnie, jak w przypadku zepsutych hamulców, problemy z układem kierowniczym uniemożliwiają kontrolowanie samochodu podczas jego holowania,
  • z auta wyciekają niezidentyfikowane płyny – świadczy to o poważnej awarii, a wyciekające płyny stanowią poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W jakich innych przypadkach musisz skorzystać z lawety?

Pomoc Drogowa - Nowy Targ

Pomoc drogowa w Nowym Targu informuje - tradycyjne holowanie na lince jest zabronione na autostradach. Z tego względu, gdy Twoje auto odmówi posłuszeństwa na takiej drodze, musisz skorzystać z transportu na lawecie bądź z usług specjalnego holownika. Jednak w tym drugim przypadku, zepsuty samochód może zostać odwieziony maksymalnie do najbliższego parkingu bądź zjazdu z autostrady.

Ponadto, nie wszystkie nowe samochody można holować. Producenci niektórych pojazdów z napędem na cztery koła lub z automatyczną skrzynią biegów odradzają ciągnięcie pojazdu ze względu na ryzyko powstania uszkodzeń w jego mechanizmach. Absolutnie zakazane jest holowanie samochodów elektrycznych oraz hybrydowych z automatyczną skrzynią biegów bądź z napędem elektrycznym, który odpowiedzialny jest za zasilanie czegokolwiek poza silnikiem spalinowym – ciągnięcie na holu może doprowadzić do zniszczenia elementów układu napędowego, nawet jeśli odbywa się ono na krótkich dystansach - dowiadujemy się od w Nowym Targu od pomocy drogowej.

Pomoc drogowa – Nowy Targ i okolice

Jeśli awaria samochodu przydarzy Ci się gdziekolwiek w pobliżu Nowego Targu - pomoc drogowa będzie dostępna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, możesz więc skorzystać z naszych usług transportu lawetą lub holowania pojazdu o absolutnie każdej porze – zawsze dostarczymy Twoje auto tam, gdzie potrzebujesz. Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem, który gwarantuje w pełni bezpieczny transport pojazdu. Nasi doświadczeni pracownicy załadują i skutecznie zabezpieczą Twoje auto na czas przewozu.

Chcesz, by Twój zepsuty samochód został od razu przewieziony do sprawdzonego mechanika samochodowego? Polecamy usługi naszej firmy TACHO, znajdującej się w Rogoźniku. Nasi doświadczeni, wykwalifikowani pracownicy zdiagnozują Twój pojazd, a dzięki naszemu doskonale zaopatrzonemu magazynowi z częściami zamiennymi, w ekspresowym tempie wykonają wszelkie niezbędne naprawy.

Zadzwoń!