Wymiana opon i wulkanizacja Nowy Targ

Serwis samochodowy TACHO to Twoje auto centrum w Rogoźniku, zaledwie 15 minut od Nowego Targu. Zajmujemy się kompleksowym serwisem samochodów osobowych, dostawczych ciężarowych i autobusów. Wspieramy naszych klientów w obszarze wulkanizacji, a konkretnie wymiany, naprawy oraz serwisu opon i kół.

Profesjonalna wulkanizacja w Nowym Targu

Obsługa współczesnych samochodów wymaga współczesnej wiedzy i profesjonalnego sprzętu, aby oferować wysoką jakość i szybką wymianę opon. Nasi mechanicy dobrze znają wykorzystywane na rynku technologie stosowane w produkcji opon i kół, co umożliwia ich skuteczną naprawę i wymianę z optymalizacją do Twoich potrzeb.

Lubisz wygodę przemieszczania po mieście? Znajdziemy opony, na których auto będzie sunęło po tafli ulic niczym luksusowy jacht. A może szukasz czegoś, co uatrakcyjni jazdę sportowym autem i podkreśli jego sportowy charakter? Wąskoprofilowe „laczki” stosowane przez profesjonalistów znanych ze świata sportów motorowych i dostosowane rozmiarem do felg, to naturalny doping dla Twojego auta. Szukasz czegoś bardziej uniwersalnego? Znajdziemy dopasowane modele do Twoich potrzeb, które zapewnią bezpieczeństwo podczas jazdy.

Sprawdź dojazd »

Kompleksowy serwis kół i opon w Nowym Targu

Zarówno opony, jak i koła to istotne elementy pojazdu, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo Twoje, Twoich bliskich i innych uczestników ruchu. Ogumienie zużywa się od samej jazdy, a miejskie przeszkody naraża je na dodatkowe uszkodzenia. Zresztą podobnie jak felgi, które czasami muszą ustąpić miejsca twardszym konstrukcjom.

Systematycznie zwracaj uwagę na koła w swoim aucie. Szczególnie gdy w ciągu dnia pojawił się jakiś incydent. Jednocześnie pamiętaj, że nie każde uszkodzenie kwalifikuje oponę czy felgę do wyrzucenia. Nowe technologie stosowane w naszym serwisie oponiarskim TACHO pomagają w wielu sytuacjach.

W sieci ProfiAuto nasi specjaliści pomogą w:

 • kompleksowej renowacji opon i kół;
 • konserwacji bieżników;
 • regeneracji mikropęknięć;
 • konserwacji, prostowaniu, malowaniu i odnawianiu felg.

Nasi klienci poza cykliczną wymianą opon wraz ze zmieniającymi się sezonami, mogą liczyć na wyważenie kół. Ważnym, ale często zaniedbywanym obszarem przez kierowców są gumowe zawory kół, które także wymieniamy. Odpowiadają one za utrzymanie ciśnienia kół w oponach, co wyraźnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego w modelach wyposażonych w czujniki ciśnienia TPMS dodatkowo sprawdzamy ich sprawność i stan.

Skontaktuj się z nami »

Usługa wymiany opon w Nowym Targu

Wymiana opon i wymiana kół to określenia często używane za synonimy. Jednak dla firmy świadczących tego rodzaju usługi to wyraźna różnica. 

Wymiana opon polega na zdjęciu dotychczasowego ogumienia i założenia innego na te same felgi. Można ją przeprowadzić wyłącznie w warsztacie samochodowym lub u wulkanizatora.  

Wymiana kół polega na zdjęciu jednego kompletu, czyli felgi i ogumienia i założenie innego kompletu dostosowanego do pory roku. Cały proces jest prostszy niż wymiana opon i można przeprowadzić go samodzielnie.

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia opon

W trakcie jazdy tylko opony mają kontakt z nawierzchnią, dlatego też ogumienie systematycznie się zużywa. Jednocześnie jest też narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Jakie z nich pojawiają się najczęściej?

Przyczyny uszkodzenia opon:

 • nadmierne zużycia bieżnika po zewnętrznej i wewnętrznej stronie – główną przyczyną takiej sytuacji jest nieprawidłowa zbieżność kół i niewłaściwe nachylenie koła do pionu;
 • większe zużycie bieżnika w środkowej części – zwykle jest to wynik nadciśnienia w  oponie;
 • zużycie barków opony – zbyt niskie ciśnienie w oponach;
 • nieregularne zużycie bieżnika – nieprawidłowa geometria kół, szczególnie tylnej osi, ale też nie w pełni sprawne zawieszenie auta;
 • naderwanie gumy – agresywna i szybka jazda na krętych drogach, a ogólnie styl jazdy odpowiada za uszkodzenia w okolicach lameli oraz rowków;
 • zniekształcenie bieżnika – rozwarstwienie elementów wewnętrznych struktury bieżnika to najczęstsza przyczyna odkształceń;
 • oderwanie się czoła bieżnika – powodem jest uszkodzenie struktury wewnętrznej opony, czyli rozwarstwienie się elementów konstrukcyjnych opony;
 • miejscowe zużycia bieżnika – powstają w wyniku nagłego unieruchomienia kół na skutek nagłego hamowania lub przyczyną jest wadliwie działający system układu hamulcowego;
 • deformacja opony – wybrzuszenia pojawiają się po przerwaniu struktury kordu, co jest skutkiem np. najechania na krawężnik lub zbyt niskie ciśnienie, co powoduje ściśnięcie boków między obręczą a przeszkodą;
 • przecięcie opony – powstaje po kontakcie z ostrą krawędzią;
 • pęknięcie boku opony – problem dotyczy przeważnie starszych opon;
 • uszkodzenie wewnętrzne gumy – przyczyną jest kontakt z węglowodorami, paliwem, olejami czy smarami, z którymi opona ma kontakt;
 • przerwanie drutówki – zwykle pojawia się podczas montażu lub demontażu opony na feldze;
 • uszkodzenie stopki – niewłaściwy montaż lub demontaż opony.

Przyczyn uszkodzenia opon jest wiele. Niezależnie od sytuacji możesz liczyć na fachową pomoc wulkanizatorów TACHO.

Kiedy warto odwiedzić wulkanizatora w Nowym Targu?

Cykliczna wymiana opon zimowych i opon letnich to dwa pewne punkty w kalendarzu większości kierowców. Zdarza się jednak, że wulkanizatora trzeba odwiedzić częściej niż dwa razy w roku. Co powinno wzbudzić Twoją czujność?

Jeśli samochód ma problem z utrzymaniem się na drodze lub gdy pojazd ściąga na bok, to pierwszym skojarzeniem może być problem z układem kierowniczym. Zwykle to znaczny wydatek, a w przypadku starszych aut często nieopłacalny. W takiej sytuacji dobrze odwiedzić wulkanizatora w Nowym Targu lub Rogoźniku i sprawdzić stan opon. Czasami wystarczy skorzystać z maszyny do wyważania kół, aby postawić skuteczną diagnozę.

Wulkanizatora warto odwiedzić zawsze, wtedy gdy:

 1. pojawił się widoczny problem z oponami, np. przebicie;
 2. występują trudności ze sterownością auta;
 3. przyszedł czas zmienić opony.

Ogumienie zimowe i letnie zmienia się w zależności od pogody. Średnia temperatur poniżej 7°C sugeruje, aby jeździć na ogumieniu zimowym. Jeśli jednak przeciętne temperatury wzrosną powyżej 7°C, warto udać się do wulkanizatora na wymianę opon.

Kiedy warto skorzystać z naprawy opon w Nowym Targu?

Problem z oponą może pojawić się w dowolnym momencie. Dotyczy to ogumienia zarówno nowego, jak i starszego. W TACHO dzielimy opony na te, które można naprawić i te, które nadają się do utylizacji.

Uszkodzenia, które można naprawić:

 • przecięcie ścianki bocznej; wgłębienia i starcie gumy po najechaniu boczną krawędzią na po krawężniku;
 • przebicie opony – w tym wypadku ważny jest typ uszkodzenia;
 • wyząbkowanie opony – pojawia się przy problemach z zawieszeniem.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje opony są w pełni zdatne do użytku, to odwiedź wulkanizacje w mieście Nowy Targ.

Kiedy nie należy już naprawiać opon?

Istnieją sytuacje, które dyskwalifikują oponę do naprawy. W takiej sytuacji ogumienie powinno trafić do utylizacji. Plusem jest to, że Twoje auto otrzyma nowy komplet opon samochodowych.

Uszkodzenia, których nie można naprawiać:

 • przebicia w oponach z wysokim indeksem prędkości – 240 km/h i większy;
 • wgłębienia sięgające 5 mm lub głębsze;
 • opony starsze niż 10 lat – jest to maksymalny zalecany czas użytkowania ogumienia;
 • gdy bieżnik jest niemal cały zdarty.

Warto zaznaczyć, że wulkanizator nie naprawi opony, która została uszkodzona chemicznie. Wszystkie tego typu usterki wiążą się zwykle z koniecznością wymiany opony.

Objawy źle założonych opon

Szybsze zużycie i dużo głośniejsza praca to główne objawy źle założonych opon. Może oznaczać to dla Ciebie dodatkowe koszty, wliczając  to konieczność zakupu nowego kompletu kół. Nieprawidłowo założone opony dają o sobie znać szczególnie w niekorzystnych warunkach pogodowych. Ogumienie, zamiast trzymać się asfaltu może powodować powstawanie tzw. wodnych poślizgów, co stwarza niebezpieczeństwo na drodze.

Serwis opon Nowy Targ — wyważanie

Nasz zakład wulkanizacyjny zajmie się wyważeniem kół na feldze aluminiowej czy stalowej w każdym samochodzie, niezależnie od modelu i marki. Zadbaj o bezpieczeństwo w swoim samochodzie i podróżuj komfortowo, gdziekolwiek chcesz - skorzystaj z naszej oferty. Godziny otwarcia TACHO -Pn - Pt: 8.00-18.00 i  Sob: 8.00-15.00